Home · DEKORATIVNÍ BETONY · Dekorativní betonové podlahy

Dekorativní betonové podlahy


 

dekorativní betonové podlahy
 
Nechte se oslovit přirozenou krásou přírodního betonu!
 
Firma ESTRA stavební s.r.o. představuje na českém trhu novou technologii povrchové úpravy betonových podlah, která se široce osvědčila v USA. Dekorativní betonové podlahy umožní architektům využít estetického působení přírodního betonu s přirozenou hlubokou strukturou a barevností kameniva a navíc poskytnou širokou škálu barevných kombinací, hrubostí a lesků povrchů, jakož i funkčních řešení.
 
Dekorativní betonové podlahy provádí ESTRA stavební s.r.o. z litého monolitického leštěného betonu běžně používaného pro průmyslové podlahy, případně ze samonivelačního cementového potěru. Systém povrchové úpravy lze úspěšně aplikovat na prostý beton, vsyp, integrálně probarvený beton, teraco a další povrchy na bázi cementu. Povrch betonu se může zbrousit, aby vynikla struktura kameniva, poté se tmelí a leští do požadovaného stupně lesku a kvality povrchu. Dle přání zákazníka lze dále beton barvit vodními mořidly do odstínu dle vzorníku. Barvy dekorativního betonu jsou lazurové, s nerovnoměrnou intenzitou, ponechávající viditelnou přirozenou strukturu betonu i případné skvrny vzniklé během nanášení.
 
Dekorativní betony jsou opatřeny bezbarvým hloubkovým krystalizačním dezinfikátorem povrchu, který přirozenou krystalizací zvyšuje jeho pevnost, tvrdost, houževnatost a chemickou odolnost.

Dekorativní betonové podlahy představují ucelený komplexní systém jak pro realizaci nových, tak pro revitalizaci a zkvalitnění povrchů stávajících betonových podlah v průmyslových a výstavních halách, prodejních prostorech, restauracích, garážích, konferenčních sálech, školách, zdravotnických zařízeních, sportovních halách, i kdekoli jinde.
 
Dekorativní betonové podlahy poskytují svým uživatelům trvalé řešení povrchu betonových podlah, zcela eliminují nebezpečí selhání či poškození povrchové vrstvy (např. nátěru, stěrky), neboť tato vrstva vůbec nevzniká. Odpadají tedy náklady na opakující se nátěry, opravy povrchů, voskování a podobnou údržbu podlah. Při případné změně povrchu nejsou nutná žádná zvláštní opatření, protože povrch zůstává betonem.
 
Jako jedna z prvních využila výhod systému dekorativních betonových podlah Fakulta architektury ČVUT v Praze pro revitalizaci prostor pro nově otevřený Ústav průmyslového designu.
 

17.11.2010. 12:49