Home · DEKORATIVNÍ STĚRKY · Dekorativní broušené stěrky

Dekorativní broušené stěrky 

dekorativní stěrky

Firma ESTRA stavební s.r.o. představuje na českém trhu novou technologii povrchové úpravy stěrkových podlah na bázi cementu. Dekorativní cementové stěrky umožní architektům využít estetického působení přírodní cementové stěrky s přirozeně hlubokou strukturou a barevností jemného kameniva a navíc poskytnou škálu pěti barevných kombinací, dekorativního kameniva, hrubostí a lesků povrchů, jakož i funkčních řešení.

Dekorativní stěrkové podlahy provádí ESTRA stavební s.r.o. z osvědčené lité samonivelační rychletvrdnoucí cementové stěrky s vysokou odolností proti abrazi, běžně používané pro finální průmyslové podlahy. Povrch stěrky lze ponechat litý hrubý matný bez úprav, nebo se může zbrousit, aby vynikla struktura kameniva, poté se tmelí a leští do požadovaného stupně lesku a kvality povrchu.

Dle přání zákazníka lze vyžít probarvené stěrky v některém z odstínů dle vzorníků jednotlivých výrobců. Široké možnosti nabízí architektům použití speciálního umělého oblázkovitého dekorativního kameniva v řadě odstínů a kombinací pro vytvoření naprosto originální podlahy. Samozřejmě je možno využít jakéhokoli kameniva pro získání efektu litého terrazza, travertinu a podobně.
 
Povrch dekorativní stěrky opatří ESTRA stavební s.r.o. dle volby zákazníka, požadovaných vlastností a účelu podlahy bezbarvým pečetícím polyuretanovým nátěrem s nízkým stupněm zažloutnutí, hloubkovou impregnací či voskem s hedvábným nebo i vysokým leskem. Tyto povrchové úpravy zvyšují jeho pevnost, tvrdost, houževnatost a chemickou odolnost, otěruvzdornost a zajistí jeho naprostou bezprašnost, dlouhou životnost, snadnou údržbu a čištění.

Dekorativní stěrkové podlahy představují ucelený komplexní systém jak pro realizaci nových, tak pro rekonstrukci povrchů stávajících betonových podlah v průmyslových a výstavních halách, prodejních prostorech, restauracích, garážích, konferenčních sálech, školách, zdravotnických zařízeních, sportovních halách, administrativních objektech, bytech, rodinných domech, i kdekoli jinde. Dekorativní stěrkové podlahy poskytují svým uživatelům trvalé řešení povrchu podlah.


16.11.2010. 11:58